Data dodania
07 listopad 2022
Odsłony
531

Ostatni weekend, 6-7 listopada, był bardzo intensywny dla zawodników IBB Polonii Londyn. Drużyna rozegrała dwa ligowe spotkania. W sobotę klub ze stolicy pokonał zespół Sheffield Hallam. Natomiast w niedzielę w trzech setach pokonał – Leeds Gorse.

Londyńczycy początek sezonu 2022/23 mogą uznać za niezwykle udany-w czterech spotkaniach angielskiej Super League zanotowali cztery zwycięstwa. W sobotę zespół Grzegorza Niskiego zmierzył się z drużyną Sheffield Hallam. Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy w pierwszej partii zwyciężyli 23:25. Natomiast trzy kolejne partie to bardzo dobra gra londyńczyków, którzy nie dali dojść do słowa rywalom i pewnie wygrali całe spotkanie 3:1 (23:25,25,12,25:17,25:14).

Zawodnicy IBB Polonii Londyn nie mieli czasu na odpoczynek, ponieważ w niedzielę ponownie wystąpili na parkiecie. Tym razem ich przeciwnikiem była ekipa Leeds Gorse. Tym razem zespół z Londynu od początku kontrolował przebieg gry i punktował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W żadnej z trzech partii gospodarze nie przekroczyli bariery 20 punktów. Spotkanie z Leeds Gorse zakończyło się w trzech setach (17:25,18:25,16:25).

W następny weekend IBB Polonia Londyn rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek Pucharu Anglii z Northampton Volleyball Club. W poprzedniej rundzie w domowym meczu przeciwko klubowi Coventry and Warwick Riga podopieczni szkoleniowca Grzegorza Niskiego zwyciężyli 3:0 i awansowali do kolejnego etapu zmagań o krajowe trofeum. Spotkanie odbędzie się 12 listopada w Northampton.