Polskie Orły z Newcastle lądują na podium!

W minioną sobotę w miejscowości  St. Neots k. Cambrigde została rozegrana VI kolejka Mistrzostw Polskich Drużyn w UK w piłce nożnej. O postawę zespołu Polish Eagles z Newcastle, zapytaliśmy menadżera, Sebastiana Jobczyka.

Cieszymy się bardzo, ponieważ nasza drużyna zajęła 2 miejsce! To jest pierwsze tak wysokie miejsce w tegorocznych mistrzostwach.

Jestem niezmiernie dumny z postawy całego zespołu.  Wykonaliśmy bardzo dobrą robotę i w dzisiejszym turnieju w naszych szeregach nie było zawodnika, któryby nie zostawił  mnóstwo zdrowia i serducha, za co chciałem Wam Panowie podziękować.

Muszę przyznać, że od początku nie było łatwo. Była to wyjątkowo silna grupa i po pierwszych dwóch meczach zdobyliśmy zaledwie 1 punkt. Szybko pokazaliśmy jednak że nasz zespól potrafi wychodzić z takich opresji, wygrywając w kolejnych dwóch meczach grupowych 2:1 i 5:1 co dało nam o ostatecznie 2 miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału, gdzie wygraliśmy 5:0 ze Spartą Bradford. W półfinale trafiliśmy na drużynę Wiatraki Bolton, z która wcześniej przegraliśmy w meczu grupowym 2:1. Teraz udało nam się zrehabilitować wygrywając 3:1.

W finale, naszym przeciwnikiem oprócz ogromnego zmęczenia była drużyna Alco Team, która poprzednio wygrała dwa etapy Mistrzostw. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie jako pierwsza,  ale nasi rywale zdołali wyrównać i mecz zakończył się remisem 1:1, co w konsekwencji doprowadziło do rzutów karnych. Niestety musieliśmy uznać wyższość zespołowi Alco  przegrywając 2:1 i ostatecznie zajęliśmy II miejsce w tej edycji turnieju.

Chciałbym tutaj podziękować wszystkim naszym zawodnikom za super postawę i pełnym skupieniu na grze do samego końca, wbrew zmęczeniu, wbrew presji – wielkie brawa Panowie!!! W imieniu całej drużyny dziękuje również sponsorowi: agencji pracy Active Recruitment z Gateshead, która cały czas nas wspiera.

(dopisek redakcji) W imieniu redakcji portalu Polnews składamy gratulację dla całej drużyny „Polish Eagles” za wspaniałą postawę, za każde zwycięstwo i godne reprezentowanie Polonii z Newcastle i połnocno-wschodniej Anglii. Składamy także gratulacje dla Sebastiana Jobczyka za zdobycie tytułu zawodnika turnieju. Składamy także gratulacje dla zawodników wszytskich drużyn i organizatorów turnieju, za wolę, niezłomność i chęci.